Jak wybrać kierunek i uczelnię?
Zastanawiasz się jak wybrać kierunek i uczelnię? Masz wolny wybór jakiego Twoi rodzice nie mieli! Follow your passion and dreams!

 


JAK WYBRAĆ KIERUNEK STUDIÓW? 


Zacznij od prostego ćwiczenia:

zamknij oczy i zapytaj swoich marzeń gdzie chcesz być za 5 lat? Damy ci radę: Follow your passion and dreams! Tak! To najlepszy sposób na udane życie i ciekawą karierę! Jak zawsze masz dwie opcje:
 


a) Realizować swoją pasję czy...

b) nudzić się na śmierć w zawodzie, który wybrali ci rodzice, ciocie, babcie lub twoi znajomi z klasy i idziesz gęsięgo za nimi...

Co wolisz? A czy B :)
 

  1. Jeżeli wybierasz "B" nie możemy pomóc :( Ale rozejrzyj się po świecie - zobacz jakie masz super możliwości i poszukaj miejsce dla siebie, nie zapominając o odpowiedzi z pytanie nr 1. Wiadomo to trudne pytanie...
  2. Skorzystaj z brytyjskiego portalu www.prospects.ac.uk poznaj  450 zawodów i poczytać o losach absolwentów. Sprawdź realnie i szczerze samemu ze sobą jaki zawód byłyby dla ciebie ciekawy.

Sprawdź aktualne oferty  pracy dla absolwentów: http://www.prospects.ac.uk/

Aby sprawdzić swoje powołanie sprawdź się, najlepiej w wolontariacie w dziedzinie, która ciebie interesuje. Doskonale przyda się to do napisania listu motywacyjnego -bez marzeń nie możesz złożyć podania na studia w Anglii! Musisz napisać esej na max. 4000 znaków (ze spacjami)


Czy można zmienić kierunek studiów na uniwersytecie w Anglii?

 

 

Jeśli nie jesteś pewien wyboru swojego kierunku, nawet po rozpoczęciu roku akademickiego (do ok. 4 tygodni) możesz zmienić go na inny! 

  Od konsultacji w takich sprawach jest twój personal tutor, twój osobisty doradca na studiach w Anglii. Pomaga we wszystkich sprawach akademickich i socjalnych.

Posłuchaj: Kasia opowiadaj swoje pierwsze wrażenia oraz jak zmienić kierunek studiów na Bucks New University

  


 

do góry